Офтальмологічний центр "Діоптрія"

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

м. Миргород, вул. Гоголя 112, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | 066 008 6255 | Email: [email protected]

Що таке нічні лінзи?

/
Що таке нічні лінзи?

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

     Ортокератологія – це спосіб оптометричної корекції зору. Це метод виправлення короткозорості  та далекозорості за допомогою спеціальних «нічних» контактних лінз.

    Особлива конструкція цих лінз забезпечує, після 6-8 годин користування, 100% зір без будь-якої додаткової корекції на тривалий термін (24 і більше годин). Їх використовують вночі – уві сні. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз).

    Важливо відзначити, що результат лікування нічними контактними засобами настає досить швидко – після 1-2 тижнів носіння. А ось повернення до первісного стану очей при відмові від ортокератологіі відбувається набагато швидше – через 1-3 дні.

Принцип роботи нічних лінз

    Нічні контактні лінзи ставляться на очі виключно на час сну. Рефракційна методика заключається в тому, що поліпшення зору відбувається внаслідок того, що при їх носінні відбувається синхронна зміна передньої поверхні різних частин рогівки ока. Як змінюється форма рогівки ока під час використання нічних лінз:

    Ці зміни відбуваються контрольовано, за допомогою точних розрахунків і на задану величину. При цьому лінзи комфортні і не викликають відчуттів під час сну. Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці та людина добре бачить.

.

Показанням до рефракційної терапії:

Протипоказання для рефракційної терапії:

Підбір ортокератологічних лінз

    Підбір нічних лінз повинен проводитися відповідно до індивідуальних особливостей кожного ока пацієнта з урахуванням ступеню короткозорості та конфігурації поверхні рогівки. Для швидкого і простого підбору програма, на сучасному кератографі, сама вибирає з інтегрованої бази контактну лінзу, необхідну саме цьому пацієнту, а також моделює флуоресцентне зображення (імітацію) для візуалізації посадки лінзи на рогівці. Для цього немає необхідності надягати її – зображення формується програмою автоматично. Програмний модуль OxiMap дозволяє візуалізувати пропускну здатність кисню через всю поверхню лінзи.

    Після підбору пацієнт залишається під наглядом лікаря напротязі всього терміну використання ортолінз.

    Стандартний графік оглядів у клініці: перший ранок після початку носіння; 1 та 2 тиждень; після 1, 3, 6, 9, 12 місяців носіння лінз.

    При необхідності кількість і частота візитів може змінюватися, в залежності від особливостей кожного пацієнта.

Застосування нічних лінз

   Основне показання для нічної корекції – це прогресуюча короткозорість. Численні світові дослідження довели, що при використанні нічних лінз прогресія короткозорості значно сповільнюється,  а в більшості випадків і зупиняється. За даними різних досліджень, повна зупинка прогресування міопії відбувається у 60-90% пацієнтів.

    Особлива заслуга цих лінз в тому, що вони затримують розвиток короткозорості у дітей, повністю знімають спазм акомодації, розвивають резерви акомодації та зір.

    Нічні лінзи ідеальні для дітей, які займаються спортом. Носити окуляри під час активностей їм складно, так як окуляри сковують рухи, не дозволяють викладатися на повну силу. Існує дуже велика небезпека травмування дитини від окулярів, а м’які контактні лінзи  небажано надягати під час плавання. Ортолінзи прості у використанні, їх достатньо зберігати в спеціальному розчині, а перед використанням мити руки. Вони безпечні для дитини. Їх також призначають для різних вікових груп переважно до 40 років.

    Термін експлуатації лінз – 1 рік. Кожного року потрібно проводити заміну старих ортолінз на нові. Матеріал лінз має високу киснепроникність, тому їх використання не викликає гіпоксії та можна використовувати багато років без побічних ефектів.