Офтальмологічний центр "Діоптрія"

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

м. Миргород, вул. Гоголя 112, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | 066 008 6255 | Email: [email protected]

Що таке пресбіопія?

/
Що таке пресбіопія?

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

    Пресбіопія або вікова далекозорість – це фізіологічний процес старіння кришталика – природної лінзи, яка знаходиться всередині ока, і розвивається внаслідок аномалії рефракції ока та зменшення еластичності кришталика, тобто втрати акомодації. Внаслідок цих змін людина починає нечітко бачити близькі предмети, в той час як віддалені об’єкти вона бачить так само добре, як і раніше.

     Цей процес пов’язаний з віком, і його неможливо зупинити. Кришталик втрачає свою еластичність з кожним днем. Тобто слабшає здатність ока акомодувати (пристосовуватись) до чіткого бачення предметів на різних відстанях.

   Для відтермінування прогресування пресбіопії в повсякденному житті, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

    Доведено, що штучне світло від електричних пристроїв шкідливе для очей. Крім того, постійний погляд на екран з однакової відстані блокує очні м’язи.

    Існують безпечні та ефективні способи виправлення пресбіопії, включаючи окуляри для очей, контактні лінзи або рефракційну хірургію.

Ознаки пресбіопії

    Процес пресбіопії проявляється в зрілому віці (після 40 років), що завдає багато проблем людині і заважає їй вести повноцінний спосіб життя.

    Основні ознаки:

    Щоб вчасно виявити основну причину втрати зору, варто звернутися за допомогою до лікарів, які проведуть діагностику і призначать правильне лікування, в іншому випадку, можуть почати розвиватися ускладнення:

    Пресбіопія може бути як ускладнення далекозорості або короткозорості. При вродженій далекозорості зір знижується не тільки при близькому читанні книги, але і при віддаленому. Пацієнти, які страждають короткозорістю, можуть розвиток пресбіопії спочатку не помітити.

Рефракційна заміна кришталика

    Завдяки сучасним технологіям можна раз і назавжди позбутися залежності від вікової далекозорості та окулярів. Відновити зір допоможе рефракційна заміна кришталика. Цей метод застосовують для лікування короткозорості та далекозорості високих ступенів, коли неможливо зробити лазерну корекцію або досягти високої якості зору в інший спосіб

    Під час операції через мікророзріз, довжина якого 1-1,2 мм, за допомогою ультразвуку подрібнюють та видаляють кришталик. У залишену на місці кришталика капсулу вводять штучну інтраокулярну лінзу(ІОЛ), оптична сила якої відповідає видаленому кришталику з виправленням короткозорості або далекозорості. Дана операція на очах триває від 5 до 10 хвилин, після неї не треба лежати в лікарні і накладати шви. Оскільки штучні ІОЛ не мають обмежень за оптичною силою, можна усунути практично будь-яке порушення рефракції.

    Щоб уникнути ускладнень після імплантації інтраокулярної лінзи, до операції враховують спосіб життя пацієнта, виконують необхідне офтальмологічне обстеження та інформують про можливий візуальний ефект.

    Переваги рефракційної заміни кришталика:

AcrySof ™ IQ Vivity ™

   ІОЛ AcrySof ™ IQ Vivity ™ – це штучні лінзи останнього покоління, імплантовані в око дорослим пацієнтам для корекції зору після видалення кришталика. Лінзи забезпечують покращений проміжний та близький зір у порівнянні з іншими ІОЛ.

   IQ Vivity ™ імплантується пацієнтам віком від 22 років і старше з наявним астигматизмом рогівки після операції з приводу катаракти. Лінза допомагає зменшити наслідки пресбіопії.

    Традиційні лінзи вирішують проблему пресбіопії за допомогою дифракційної технології. Найкращий спосіб описати цю технологію – уявити альтернативні кільця з різною силою фокусування. Один набір кілець призначений для фокусування на зображеннях в далечину, а інший – для об’єктів, що знаходяться поблизу. Тільки ці дві відстані є у фокусі, а зображення між ними розмиті. Вночі кільця з фокусом можуть навіть створювати ореоли або відблиски навколо джерела світла на відстані.

    Лінза Vivity – це лінза, яка використовує фірмову технологію під назвою X-Wave. Завдяки цій технології пацієнти тепер можуть бачити все доступне зображення, що призводить до безперервного діапазону зору. Цей результат досягається, коли ви перебуваєте як при тьмяному, так і при яскравому освітленні. Використовуючи цю лінзу, ви можете досягти чудового зору між зонами і на відстані, а також бачити зблизька. Якщо ви обираєте інші ІОЛ, світло розщеплюється на безліч окремих фокусних точок. Це означає, що люди часто бачать візуальні аберації, такі як ореоли, спалахи зірок або відблиски. Технологія X-Wave допомагає захистити очі від ультрафіолетових променів сонця, а також синього світла від цифрових пристроїв.

    Водіння вночі було ускладнене катарактою або пресбіопією, але коли ви отримаєте лінзу Vivity, це не буде проблемою. З цим кришталиком менше порушень зору, тому нічна їзда буде набагато безпечнішою.