Взаємозв’язок нашого здоров’я зі способом життя, а також метаболічний синдром(МС) – глобальний тренд, який захопив людство! Але ми навіть не наблизилися до деяких наслідків, що настають при МС, одними з яких є цукровий діабет 2-го типу та – часто наступаюча за ним діабетична ретинопатія.

Це важке ускладнення, що вражає очі, виникає різною мірою у 90% діабетиків, а тому, що хворих діабетом будь-якого типу – близько 5% населення земної кулі – можна уявити, якою колосально масовою є діабетична ретинопатія!
На початкових стадіях, коли надлишок цукру в організмі вже робить свій руйнівний вплив на судини сітківки ока, людина може не відчувати проблем із зором. Тому всім діабетикам суворо рекомендовано регулярне профілактичне відвідування офтальмолога. Все серйозно: у хворих на діабет сліпота трапляється в 25 разів частіше, ніж у всіх інших! Своєчасне обстеження дає змогу виявити розвиток ретинопатії на ранній стадії! Якщо ж зір почав погіршуватися – бігти до фахівця потрібно кожному (незалежно від того, чи є у нього діабет, чи ні) – часто саме обстеження очей виявляє зовсім різні серйозні патології!

Лікується ретинопатія комплексно: в офтальмолога та ендокринолога. Зрозуміло, весь дієтичний комплекс діабетика повинен виконуватися! Показана також вітамінотерапія, яка обов’язково призначається фахівцем.

В Офтальмологічному центрі “Діоптрія” здійснюють медикаментозне лікування діабетичної ретинопатії, та її наслідку – діабетичного набряку(коли стінки судин сітківки настільки стоншуються, що починають пропускати рідку частину крові, що призводить до виникнення набряку). Iнтравітреальні ін’єкції (безпосередньо у задню частину ока) препарату АЙЛІЯ (EYLEA, Афліберсепт, Bayer Pharma) – забеспечують високоефективну, цілеспрямовану терапiю!

Також тут (на 2-ій та 3-ій стадії захворювання) проводять лазерну коагуляцію – найефективнішу мікрохірургічну процедуру при лікуванні сітківки! Під час неї пошкоджені кровоносні судини видаляються лазером; при цьому не робиться жодних розрізів (як раніше), а вся операція завдяки суперсучасному оснащенню проводиться амбулаторно та займає 20 хвилин.

Звичайно, говорячи саме про діабетичну ретинопатію, необхідно відзначити, що діабет, через який виникає таке серйозне ускладнення, у значній кількості випадків можна попередити! Адже з усіх діабетиків – більшість – хворих на так званий діабет 2-го типу, тобто, як правило – набутий в результаті руйнівного способу життя!