Офтальмологічний центр "Діоптрія"

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

м. Миргород, вул. Гоголя 112, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | 066 008 6255 | Email: [email protected]

Тести для перевірки зору

/
Тести для перевірки зору

м. Миргород, Курортна поліклініка (ЛДЦ), 2 поверх

Телефон: 067 437 1618 | Email: [email protected]

Тест на кольоросприйняття

Патологія сприйняття кольорів – це генетична особливість, яка є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Адже при порушенні сприйняття кольору людина може бути обмежена у виборі професій, іноді (при повній колірній сліпоті) позбавлена можливості керувати автомобілем, а також може відчувати психологічний дискомфорт через те, що бачить кольори не такими, як інші люди.

Насправді все зводиться до того, скільки колб – фоточутливих рецепторів – містить сітківка ваших очей. Професор Діана Дерван, фахівець з нейромаркетингу, опублікувала цікавий тест, за допомогою якого можна визначити, скільки таких колбочок є у вас. Як показує статистика, тільки одна людина з чотирьох людей бачить всі кольори цього спектру. Щоб пройти тест, порахуйте, скільки кольорів ви бачите в спектрі.

Результати тесту

  • Менше 20 кольорів. Ви – дихромат. Тобто у вас тільки два типи кольорочутливих колб в оці. Можливо, найчастіше ви носите чорний, бежевий або синій одяг. 25% людей належать цій категорії.
  • Від 20 до 32 кольорів. Ви – трихромат. У вас є три види колбочок в оці. Ви можете розрізняти багато відтінків у фіолетовій, синій, зеленій і червоній областях спектру. У цю категорію потрапляє близько 50% населення Землі.
  • Від 32 до 39 кольорів. Вітаємо! Ви – тетрахромат. У таких людей працює чотири види колб. Швидше за все, вас дратує жовтий і ви не носите одяг цього кольору. Близько 25% людей – тетрахромати.
  • Понад 39 кольорів. Тоді перерахуйте знову! Діана Дерван пояснює, що на цьому спектрі – всього 39 різних кольорів і, імовірно, тільки 35 видно добре, з урахуванням того, що ви дивитеся на екран комп’ютера, а не на паперовий оригінал.

Тест на наявність короткозорості і далекозорості

Дуохромний тест допоможе визначити який у вас зір – короткозорість (-), далекозорість (+) або еметропія (норма).

Якщо ви користуєтеся лінзами або окулярами для далі, тест потрібно проходити в них.

Проведіть тест по черзі змінюючи око.

Результати

  • При еметропіі око бачить букви з обох сторін однаковими за відтінком і чіткістю.
  • Якщо символи здаються вам більш чіткими на червоному фоні, то існує велика ймовірність наявності короткозорості; якщо на зеленому, то можна припустити наявність у вас далекозорості.

Тест для перевірки зору у дітей

Оптимально проводити перевірку зору з використанням таблиці Орлової у паперовому вигляді з відстані 5 м. Однак, можна приблизно з орієнтуватися про ступінь порушення рефракції у дитини, давши їй можливість назвати картинки в таблиці на екрані комп’ютера з відстані 1 м. Для зменшення впливу сторонніх факторів на результат, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • дитина на момент проведення тесту відпочила і добре почувається;
  • у кімнаті ввімкнене загальне освітлення;
  • тест також можна проводити при денному світлі;
  • при вивченні таблиці дитина не нахиляє голову і не мружить очі;
  • зір на правому й лівому оці слід перевіряти по черзі, при цьому одне око слід закривати долонею або щільним аркушем паперу.

Тест на визначення патології макули

При віковій макулодистрофії сітківки змінюється так званий центральний зір. Небезпека захворювання полягає в тому, що воно може довго залишатися без уваги, адже людина не помічає поступових змін у гостроті зору. При цьому патологія макули без лікування може загрожувати повною втратою зору. Людям старшого віку бажано регулярно проходити огляд у офтальмолога, а якщо такої можливості немає, то періодично перевіряти свій зір за сіткою Амслера.

Для проведення тесту необхідно розмістити зображення на відстані близько 30 см від очей. Можна роздрукувати сітку, можна дивитися на неї на моніторі при денному освітленні. Перевіряти треба центральний зір на правому та лівому оці по черзі. Дивіться спочатку одним, потім іншим оком на чорну крапку в центрі сітки.

Результати

  • Якщо сітка не викривляється, лінії виглядають рівними, ділянки сітки не здаються розпливчастими, з центральним зором усе гаразд.
  • Якщо лінії сітки здаються нечіткими, розпливаються, якщо ви не бачите крапку посередині або її видно нечітко – якомога швидше проконсультуйтеся з лікарем, щоб визначити ступінь ураження центрального зору й почати адекватне лікування.

Тест на визначення астигматизму

  • Астигматизм — це порушення рефракції, спричинене неправильною формою рогівки, рідко – неправильною формою кришталика ока. Патологія виражається нечіткістю зображення. Астигматизм часто супроводжує короткозорість або далекозорість, але іноді буває самостійним порушенням зору. Чим більш виражений астигматизм, тим більше розмите або спотворене зображення бачить людина.

Простий спосіб зрозуміти, чи є у вас астигматизм – подивитися на зображення нижче. Усі лінії на малюнку мають однакову товщину і однаковий колір, але при астигматизмі деякі з них можуть здаватися світлішими або темнішими, ширшими або вужчими. Дивіться на це зображення впродовж кількох секунд, і якщо зрозумієте, що бачите лінії різними за товщиною і кольором, зверніться до спеціаліста для більш ретельної діагностики.

Увага!

Дана перевірка зору є приблизним тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у вас будь-якого захворювання. Точний діагноз ставиться тільки лікарем офтальмологом при обстеженні зору у відповідних клініках. 

Якщо ви хочете пересвідчитися у достовірності тестування, звертайтеся до фахівців нашого Офтальмологічного центру «Діоптрія»!