Дитяча міопія

    Міопія або короткозорість – це порушення зору, при якому людина добре бачить на близькій відстані і погано вдалину. Причина міопії – витягування очного яблука, воно стає більш схожим на оливку, ніж на кулю. В результаті зміни форми іншими стають і параметри оптичної системи ока, світлові промені фокусуються, не доходячи до сітківки (при ідеальному зорі світло фокусується безпосередньо на сітківці).
   Чому саме у дітей часто трапляється міопія? Справа в тому, що їх очні яблука безперервно ростуть і формування зорової системи продовжується.
 
    Основні причини короткозорості:
   🔸  спадковість. Якщо у батьків є короткозорість, то з ймовірністю 70% у дитини будуть ті самі проблеми;
   🔹  систематичне перенавантаження зору. Якщо дитина часто “сидить” у смартфоні, то весь цей час її очі напружені, фокусуючись на дрібних та надто близьких об’єктах, що призводить до постійної перенапруги м’язів акомодації (системи наведення різкості ока), очне яблуко може деформуватися, а зір вдалину – погіршитися;
   🔸  різні захворювання чи травми. Розвиток хвороби може посилитися спадковим дефіцитом колагену та ослабленням склери (оболонки ока);
   🔹  малорухливість;
   🔸  дефіцит вітаміну D;
   🔹  погане харчування.
 
   Найчастіше діти не скаржаться на погіршення зору, тому необхідні регулярні профiлактичнi обстеження в офтальмолога!
У нашому центрі для виявлення міопії у дітей проводять візометрію (перевірку гостроти зору), рефрактометрію (дослідження оптичних властивостей очей); за необхідності – інші обстеження для конкретизації діагнозу.
   При лікуванні короткозорості дітям рекомендують та здійснюють різні фізіотерапевтичні процедури із застосуванням сучасної апаратної медтехніки. Контактні лінзи зазвичай призначають з 10 років, або з того віку, коли діти вже можуть самостійно їх доглядати. Молодшим дітям рекомендують носити окуляри.
   Ортокератологічні лінзи ефективно коригують короткозорість у дітей уві сні. Дитина одягає їх тільки на ніч, і після дії лінз на рогівку, вдень добре бачить.