Спадкові захворювання

   Спадковість – один із найважливіших факторів, які слід враховувати при підході до очних захворювань. Причому, у спадок передаються як патології зорової системи, так i хвороби, що дають ускладнення у виглядi розладів зорової системи. Наприклад – цукровий діабет, що провокує руйнування судин сітківки, ризик отримати від батьків  діабет 2-го типу оцінюється у 80%, міопія (короткозорість), успадковувається з 50% ймовірністю.
   Ознаки будови організму передаються новому поколінню через набір генів, у тому числі через так звані шкідливі мутації, здатні зберегти пам’ять про різні поломки на клітинному рівні. Сьогодні є сенс говорити не про хворобу, що передається у спадок, а про спадкову схильність. Коли дитина постійно перевантажує зір у ґаджетах, мало рухається і погано харчується, спадковість обов’язково позначиться: ми знаємо, наскільки поширена шкільна короткозорість!
   За передачу міопії відповідає ген RASGRF1, що знаходиться в 15 хромосомі. Він може переходити і по жіночій лінії, і по чоловічій. Крім короткозорості, у спадок передаються також астигматизм, глаукома, що є другою провідною причиною втрати зору в нашому суспільстві. Перше, про що, крім ймовірних ознак захворювання, потрібно повідомити офтальмолога – це інформація про хвороби батьків.
   Крім зазначених, у спадок передаються:

 Якщо у вашому роду присутні хвороби, які можуть передаватися у спадок і вплинути на зір, дуже важливо пройти ретельне обстеження очей для того, щоб виключити їхню присутність або розпочати своєчасне лікування!